Sıkça Sorulan Sorular

1-Ürünlerinizi kendiniz mi üretiyorsunuz?Nerede üretiyorsunuz?
 
Ürünlerimizin hemen hemen hepsi Kars’ta üretilen doğal ve katkısız ürünlerdir. Erzincan tulumu ve dil peyniri haricindeki bütün peynir çeşitlerimiz kendimize aittir. Ürünlerimiz Kars’taki fabrikamızda üretilmektedir. Tüm bal çeşitlerimiz kendi çiftliğimizde üretilip Kars Tarım İl Müdürlüğünden tahlil yaptırılıp onay alındıktan sonra satışa sunulmaktadır. Pekmez ürünleri, ballı cevizli sucuk ve pestil çeşitlerimiz Kars İlimizin Kağızman İlçemizde ev yapımı olarak organik biçimde üretilmektedir. Sattığımız ürünlerden kete ve erişte de Kars’ta üretilir ve ev yapımıdır. Taze olarak yapılıp gönderilir.
 
 
2-Peynir ürünlerinizin üretim sezonları var mıdır?
 
Eski kaşar peynirimizin üretimi her sene mayıs ayının başında başlar ağustos ayının sonuna kadar üretim devam eder. Bunun nedeni o zaman aralığında yöremizdeki otların taze olmasıdır. İnekler mera ve otlaklarda taze otla beslenirler. Bundan dolayı sütün yağ oranı daha fazladır. Yaz aylarında elde edilen bu sütün değerliliğinden bu aylarda üretilen kaşarlarımız hem daha yağlı hem de rengi daha sarı olur. Eski kaşarlar üretildikten sonra paketlenip soğuk hava depolarına koyulur ve orada bekletilir.
 
 
3- Ballarınızın üretim zamanı var mıdır?
 
Ballarımız yöremizin konumundan ve mevsiminden dolayı yaz aylarında üretilmektedir. Bölgemizin yüksek rakıma sahip olmasından dolayı yaz aylarında çiçek çeşitliliği oldukça fazladır. Kış aylarında yöremiz karla kaplı olduğu için bal üretmek imkansızdır. Ballarımız kendi çiftliğimizde doğal olarak üretilmektedir. Her sene o senenin balını satmaktayız. Tarım İl Müdürlüğünde ürünlerimiz tahlil edilip‘Satışa uygundur’ belgesi alındıktan sonra satışınıza sunuyoruz. Tarım İl Müdürlüğü yapım aşamasında da sürekli üretimimizi ve iş yerlerimizi kontrol etmektedir.
 
 
4- Tereyağının rengi neden farklılık gösteriyor?
 
Kars’ta üretilen doğal tereyağı yaz aylarında sarı renktedir. Bu durum ineklerin yazın otlaklarda ve meralarda taze otlarla beslenmesi ile ilgilidir. Yaz aylarında sütün yağ oranının daha fazla olması o sütten üretilen tereyağının renginin de sarı olmasını sağlar. Kış aylarında inekler genelde bütün kışı ahırda geçirip kuru ot yediğinden sütün yağ oranı düşer ve üretilen yağın rengi giderek beyaz renge döner. Eğer kış aylarında Kars’tan taze tereyağı aldığınızda sapsarı renkte ise renklendirici katılma ihtimali çok yüksektir. Eğer beyaz ve beyaz tonlarındaki renklerde ise doğal Kars tereyağı almış olursunuz.
 
 
5- Ürünleriniz nasıl paketleniyor?
 
Ürünlerimizin paketlenişi, sitemizdeki ürün resimlerinde olduğu gibidir. Ürünlerimiz çoğunlukla vakumlu olarak gönderilmektedir. Beyaz peynirimizin içinde kendi suyunun bulunmasından dolayı vakumlayamayıp ambalajında göndermekteyiz. Tereyağlarımızı yaz aylarında plastik kutularda, kış aylarında ise vakumlayarak göndermekteyiz.
 
 
6-Sipariş nasıl verebilirim?
 
İsterseniz sitemizden online olarak kredi kartıyla alışveriş yapabilirsiniz. İsterseniz arayarak bilgi alıp sipariş verebilirsiniz.
 
 
7- Siparişlerimiz nezaman elimize geçer?
 
Sipariş verdiğiniz gün eğer ücreti ödenmiş ise aynı gün içersinde hazırlanıp kargoya teslim edilir. Sizin verdiğiniz adreste eğer kargoda herhangi bir bekleme olmaz ise 3. Gün adresinize teslim edilmiş olur. Örneğin pazartesi sipariş verdiyseniz siparişleriniz çarşamba günü gün içerisinde adresinize teslim edilmektedir. İlçelere sipariş veren müşterilerimizin kargo firmalarının mobil alan olarak tabir edilen sınırlar içerisinde olup olmadıklarını firmamıza teyit ettirmeleri gerekmektedir.
 
 
8-Perşembe günleri verilen siparişlerde sorun yaşanıyor mu?
 
Perşembe günü verilen kargolar cumartesi günü adreste belirtilen illere ulaşır. Fakat bütün kargo firmaları cumartesi günü öğlen saatine kadar çalıştığından kargoları dağıtma işlemini aksatabilirler. Siparişlerinizi kargoda bekletip pazartesi günü teslim ederler. Elimizden geldikçe perşembe günleri verilen siparişlerle ilgili müşterilerimizi bilgilendiriyoruz. Eğer kesinlikle perşembe günü göndermemizi isterseniz, kargo şubesinden paketinizi cumartesi günü kendiniz almanız koşulu ile perşembe günü gönderebiliriz.
 
 
9- Siparişlerimiz kargoda birkaç gün beklerse ürünler bozulur mu?
 
Kargolarda yoğunluk olduğunda ürünler teslim edilmesi gereken günden bir veya birkaç gün sonra teslim edilebilir. Bu istenmeyen durumla bazen karşılaşılabiliyoruz. Bu durumda müşteri firmamızla veya kargo firmasıyla iletişime geçiyor. Biz de kargo firmasından ürünü soğuk bir alanda bekletip en kısa zamanda teslim edilmesini sağlıyoruz. Ürünlerimizin geneli vakumlu ve paketli olduğundan herhangi bir bozulma yaşanmamaktadır.
 
 
10- Yaz aylarında verilen siparişler bize ulaşana kadar bozulur mu?
 
Yaz aylarında havalar sıcak olduğundan genelde müşterilerimizden sıkça bu soruyu duyarız. Gönderdiğimiz ürünlerden en dikkat edileni peynir çeşitleri ve tereyağıdır. Tereyağımız haftalık üretimimizdir ve taze olarak gönderdiğimizden herhangi bir bozulma yaşanmaz. Sadece havalar çok sıcak olduğunda bulunduğu kapta erir. Bu çok normaldir. Peynir çeşitleri de en fazla yumuşar bu da çok doğaldır. Siparişinizi teslim aldığınızda tereyağını buzdolabınızın dondurucu kısmına ve peynir çeşitlerini buzdolabınızın normal bölümünde yaklaşık 1 saat beklettiğinizde size gönderdiğimiz kıvama gelmektedir.
 
 
11-Verdiğimiz siparişler kargoda hasar almış ne yapabilirim?
 
Size gönderdiğimiz siparişler genelde hiç problem olmadan alıcıya teslim edilmektedir. Nadiren de olsa paketler hasar almış ise kargo kutusunu kargo yetkilisinin yanında açıp kontrol edin. İçindeki ürünlerde bir sıkıntı yoksa bir sorun olmaz. Fakat ürünlerin ambalajında sorun var ise bu kargonun bir suçudur. Eğer kargoyu teslim alıp sonra hasarı farkederseniz bir hak talep edilemez. Hasarlı bir paketle karşılaştığınızda o anda kargonuzu getiren yetkiliden hasar kaydı için tutanak tutmasını isteyiniz. Yanımızda yok veya biz bunu geri gönderelim dediğinde kabul ederseniz yine kargo üzerinde bir hakka sahip olamazsınız. Kısacası hasarlı paketle karşılaştığınız bir durumda kargoyu getiren yetkilinin yanında kutunuzu açın ve sıkıntılı bir durumda yetkiliyle beraber hasar kaydını tutun. Zararınızı kargo şirketi kesinlikle karşılamakla yükümlü duruma gelecektir.
 
 
12- Hangi kargo firmalarıyla çalışıyorsunuz?
 
Sürat Kargo ve Aras Kargo firmalarıyla anlaşmalı olarak çalışıyoruz. Bu firmalar içinden istediğiniz kargo firmasını bizi bilgilendirerek seçebilirsiniz.
 
 
13- Kapıda ödeme ile alışveriş yapılıyor mu?
 
Kapıda ödeme gönderimi yapamıyoruz.
 
 
14-Toptan satışlarınız var mı?
 
Firmamız toptan ve perakende olarak hizmet vermektedir. Vereceğimiz fiyatlar tek seferde en az tek üründen 100 kg ve üzeri alımlar için geçerlidir. Bu alımlara fiyat almak için arayarak bilgi isteyebilirsiniz.
 
 
15- Bayilik veriyor musunuz?
 
Bayilik talepleri ile sıkça karşılaşıyoruz. Fakat şuan için bayilik vermeyi düşünmüyoruz. Türkiye’nin hemen hemen her yerine bireysel ve kurumsal (oteller, fabrikalar, restaurantlar, yemek şirketleri, marketler ve organik ürün satışı yapan firmalar) anlaşmalı olarak ürünlerimizi göndermekteyiz.
 
 
16 -Toplu alımlarda ödemeler nasıl oluyor?
 
Perakende ve toplu alımlarda ödemelerinizi peşin olarak kabul etmekteyiz.
 
 
17- Hediye çeklerini nasıl kullanabiliriz?
 
Eğer hediye çeki kazandıysanız sipariş verdiğiniz günden itibaren 45 gün içerisinde en az 200tl ve üzeri siparişlerinizde ‘hediye çekini kullanın’ bölümündeki şifre ile hediye çekinizi kullanabilirsiniz.